Zaproszenie na odbywającą się na Pomorzu prezentację badań nad wykorzystaniem druku 3d na rzecz osób niewidomych – Fundacja Prowadnica

Tekst 3d "Dotknij Trzeciego Wymiaru" na tle wydruków dotykanych przez dłonie

Szanowni Państwo,
Flagowym projektem Fundacji Prowadnica jest badanie i promowanie wykorzystania druku 3d na rzecz osób niewidomych.
14 kwietnia miała miejsce konferencja w Warszawie, na której przedstawialiśmy nasz dorobek. Jeszcze w trakcie tego spotkania otrzymaliśmy pytania o zrealizowanie podobnego wydarzenia na rodzimym Pomorzu.
W odpowiedzi na te oczekiwania z radością pragniemy Państwa zaprosić na spotkanie, które będzie miało miejsce dnia 17 listopada w Gdyni.

Podczas prezentacji przedstawione zostaną nasze projekty – zarówno te pokazywane w kwietniu w Warszawie, jak i nowe, rozwijane w ostatnich miesiącach.
W trakcie wydarzenia opowiemy o druku 3d, a także wiążących się z nim wyzwaniach i ogromnych możliwościach, które niesie osobom niewidomym. Najważniejszym elementem będzie jednak szansa obejrzenia wszystkich zaprojektowanych przez nas modeli na żywo. Z chęcią wysłuchamy Państwa opinii i sugestii ich dotyczących.
W trakcie spotkania podzielimy się także naszymi planami na przyszłość, w tym zupełnie nową inicjatywą częściowo związaną z drukiem 3d. Będzie to także okazja do zadawania pytań i omówienia możliwości współpracy.
Przypominamy, że wszystkie nasze prace związane z drukiem 3d udostępniane są na licencji otwartego źródła, więcej można przeczytać tutaj.

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja

„Dotknij trzeciego wymiaru”

Miejsce

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Sala Morska
al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
Budynek II
Piętro 0
Pokój B4

Data

17 listopada 2023

Godzina

13:00

Dojazd

Pociągiem

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny znajduje się w pobliżu stacji kolejowej Gdynia Redłowo, na którą można dojechać Szybką Koleją Miejską ze stacji Gdynia Główna.
W niewielkiej odległości znajduje się również stacja Gdynia Stadion, na którą możliwy jest dojazd Pomorską Koleją Metropolitarną ze stacji Gdynia Główna lub Gdańsk Port Lotniczy.

Komunikacją miejską

Możliwy jest dojazd bezpośrednio na przystanek Redłowo SKM – Park Technologiczny. Zatrzymują się tu trolejbusy linii 23, 24, 26, 27, 29, 33; autobusy linii 134, 180, 203, 326, 700, 710, 740, 760 oraz autobusy pospieszne linii R(z Rumii), S (z Sopotu) oraz Z (z Żukowa).
Nieco dalej znajdują się przystanki Lutycka (autobusy linii 105, 125) oraz Centrum Nauki Eksperyment (autobusy linii 171, 191, 193).

Informacja dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niewidomych

W przypadku zgłoszeń osób ze szczególnymi potrzebami, prosimy o wskazanie tej informacji podczas rejestracji, postaramy się zapewnić wszelką niezbędną pomoc.
Zorganizowana zostanie pomoc dla osób niewidomych w dotarciu ze stacji Gdynia Redłowo oraz przystanku Redłowo SKM – Park Technologiczny.

Rejestracja

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Możliwe sposoby rejestracji:

O autorze

Do góry

EltenLink