Wspomóż nas – Fundacja Prowadnica

Fundacja Prowadnica powstała niedawno i jest organizacją stosunkowo młodziutką, a więc niedoświadczoną i nieco naiwną. Ale jednocześnie jest też pełna marzeń i ideałów!

Założyliśmy ją, ponieważ wiemy, jak wpływać na poprawę jakości życia osób z wadami wzroku. Sami będąc niewidomymi, doskonale rozumiemy potrzeby wynikające z naszej niepełnosprawności, wiemy, co zrobić, by realnie zmniejszyć bariery, na które wciąż natrafiamy. Oj, dużo tego!

Koszty realizacji wszystkich naszych projektów często jednak przerastają nas, studentów, którzy sami dopiero wkraczamy w dorosłość, dlatego tym bardziej cieszymy się, że zawitałeś na tę stronę. Wizyta tutaj nie musi oznaczać konieczności wpłaty konkretnej kwoty – wystarczy, że zastanowisz się, jak możesz pomóc nam realizować naszą misję. Im bardziej kreatywnie, tym lepiej. Pamiętaj, dzięki Tobie będziemy mogli jeszcze więcej! Wszystko zależy właśnie od Ciebie!

Jeżeli pragniesz wspomóc nas niematerialnie, zastanów się nad zaoferowaniem swojej usługi (czy to bezpośrednio nam, czy pośrednio – wtedy dochód uzyskany za jej pomocą możesz przekazać w formie darowizny).

A może jesteś księgowym, prawnikiem lub specjalistą od Social Media i chcesz udzielić nam porady w tym zakresie? Nie wahaj się, skontaktuj się z nami!

Jeżeli pragniesz wspomóc naszą misję finansowo, poniżej znajdziesz odpowiednie do tego dane i sposoby. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy i odwdzięczymy się, jak tylko będziemy mogli.

UWAGA!
Osoba fizyczna może odliczyć od podatku wszystkie darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego, jeżeli ich suma nie przekracza 6% koniecznego do zapłaty podatku. Dla osoby prawnej limit ten wynosi 10%.

Na co konkretnie przeznaczymy Twoje pieniądze?

Naszym podstawowym projektem jest portal EltenLink i to jego utrzymanie pochłania najwięcej środków; roczne utrzymanie serwerów, na których mogłaby swobodnie koegzystować coraz większa grupa napływających użytkowników różnych narodowości, w dużym przybliżeniu kosztuje 9700 zł rocznie. Cóż, do tej pory gnieździliśmy się na nieco mniejszym serwerze, ale gdy na statek przybywają wciąż nowi załoganci, to może w końcu zatonąć, prawda? Zapytaj któregoś użytkownika Eltena, co oznacza komunikat “Konfy się tną!”, a może wyjaśni Ci to swoimi słowami.
Koszty administracyjne i biurowe to, w zaokrągleniu, ok 6000 zł rocznie. My, wszyscy Polacy, dobrze wiemy, jak to jest z biurokracją (Oczywiście bez urazy dla naszej przekochanej Pani Księgowej, która dzielnie się z nami użera!).
Jeżeli uda nam się pokryć wszystkie wymienione wydatki, będziemy mogli rozkręcić kolejne projekty. Pomysłów jest więcej, niż członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej razem wziętych, więc tego nam raczej nie zabraknie!

Numer konta do wpłat: 75 1240 5383 1111 0011 0561 2428

Albo skorzystaj z szybkich metod płatności online:
Wspomóż przez Paypal (konto Paypal, karta kredytowa lub debetowa)
Wspomóż przez szybki przelew Online z użyciem serwisu Przelewy24

Do góry

EltenLink