Zbiórka na Ścieżkę do Betlejem 2024 – Fundacja Prowadnica

Grafika z napisem „Koncert Fundacji Prowadnica.” i logo Ścieżki do Betlejem. Litera „j” wygląda jak płonący znicz.

Są takie projekty, które swoim powodzeniem, zainteresowaniem i tym, ile dobrego po nich pozostaje, najbardziej zaskakują organizatorów. Tak właśnie było ze Ścieżką do Betlejem – koncertem kolęd niewidomych muzyków, który po raz pierwszy zorganizowaliśmy w 2021 roku i powtórzyliśmy rok później.

Tymczasem zdarzało się, że brakowało miejsc dla wszystkich chętnych słuchaczy, a po każdym występie otrzymywaliśmy mnóstwo ciepłych słów i wiele dowodów na to, że tym, którzy w koncertach uczestniczyli, dostarczyliśmy ogrom pozytywnych emocji.

Tak duży projekt nie tylko wymagał długotrwałych przygotowań, licznych prób i skomplikowanej logistycznie organizacji, ale także dużych nakładów finansowych.

Wyjazdy na próby, transport, wyżywienie, sprzęt i obsługa techniczna w salach – wszystko to kosztuje. Dodatkowo, grający z nami muzycy, mimo swojej ogromnej chęci pomocy, nie zawsze byliby w stanie grać z nami w najbardziej opłacalnym dla muzyków okresie roku, podczas gdy muzyką zarabiają na życie. Z tych powodów zdawaliśmy sobie sprawę, że w roku 2023 nie jesteśmy w stanie zorganizować trzeciej edycji projektu.

Odkąd jednak ogłosiliśmy w naszych socialmediach, że Ścieżka do Betlejem nie może w tym roku się odbyć, dostaliśmy od naszych odbiorców mnóstwo wiadomości. Już po zeszłorocznych koncertach pojawiały się pytania o to, czy będą one również w następne święta, teraz jednak dołączyły do nich połączone z deklaracjami wsparcia pytania o to, czy naprawdę nie da się nic zrobić.

Pomóż nam zorganizować Ścieżkę!

Na początku nie rozważaliśmy crowdfundingowej metody finansowania Ścieżki do Betlejem, jednak w miarę upływu czasu, gdy tylu ludzi dobrej woli pytało nas, jak mogą wspomóc ten cel, postanowiliśmy wyjść na przeciw tym prośbom.

Chcemy, aby zgrany zespół w komfortowych warunkach mógł przygotować występy na najwyższym poziomie i zagrać już w grudniu 2024. Nie uda się to jednak bez Twojej pomocy!

Wpłać na zbiórkę i dołóż swoją cegiełkę do organizacji tego projektu. Nawet najmniejsza wpłata ma tu znaczenie! Czasu jest nie wiele, ponieważ niektóre przygotowania trzeba rozpocząć już na przełomie stycznia i lutego 2024 r., wiele jest też potrzeb, których wykaz znajdziecie w opisie zbiórki. Wierzymy jednak, że z Wami uda nam się to osiągnąć.

Zachęcamy do wpłat, a jeśli nie możecie wpłacić pieniędzy, pomóżcie nam, informując o zbiórce innych zainteresowanych. Szansa na Ścieżkę jest, więc przekazujmy tę dobrą nowinę każdemu, kto chciałby przyjść i posłuchać nas już w przyszłym roku.

Pomóż nam wkroczyć na Ścieżkę do Betlejem, a Fundacja Prowadnica poprowadzi Cię nią dalej, w kolejną trasę koncertową.

Możesz też wykonać przelew na konto:

Fundacja Prowadnica
Bank Pekao S.A.
75 1240 5383 1111 0011 0561 2428
Tytuł przelewu: Darowizna na ścieżkę do Betlejem 2024.

Do góry

EltenLink