Zaproszenie na konferencję "Dotknij trzeciego wymiaru" – Fundacja Prowadnica

Grafika przedstawiająca informacje o konferencji oraz zdjęcia przykładowych modeli drukowanych 3d

Szanowni Państwo,
8 kwietnia będziemy obchodzić bardzo ważny dla nas dzień: drugą rocznicę założenia naszej Organizacji. Z tej okazji pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na konferencję „Dotknij trzeciego wymiaru” – prezentację poświęconą naszemu flagowemu projektowi: wykorzystaniu druku 3D na rzecz osób niewidomych.
Od października 2021 roku angażujemy się w badanie i promowanie wykorzystania druku przestrzennego w tworzeniu tabliczek z alfabetem Brajla, modeli tyflograficznych, przedmiotów codziennego użytku, gier planszowych, makiet oraz pomocy dydaktycznych kierowanych do osób z dysfunkcją wzroku. Do tej pory udało nam się stworzyć kilkadziesiąt różnych modeli, które teraz chcemy Państwu przedstawić podczas pierwszej publicznej prezentacji naszej działalności w tym obszarze.
W trakcie konferencji „Dotknij trzeciego wymiaru” omówimy szanse i wyzwania związane z technologią druku 3D dla osób niewidomych, opowiemy o historii naszego projektu oraz o samodzielnym modelowaniu i drukowaniu 3D przez osoby niewidome, ale przede wszystkim zaprezentujemy działanie drukarki 3D oraz umożliwimy zapoznanie się z naszym dotychczasowym dorobkiem.
Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie:

Konferencja

“Dotknij trzeciego wymiaru”

Miejsce

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Aula B
ul. Szczęśliwicka 40,
02-353 Warszawa

Data

14 kwietnia 2023

Godzina

17:00

Dojazd

  • Pociągiem: stacja Warszawa Zachodnia
  • Autobusem: możliwy dojazd liniami: 127, 136, 154, 157, 158, 159, 167, 172, 182, 184, 186, 187, 191, 414, 517, 523, 717, 817 (przystanki: Grzymały – Sokołowskiego, Dw. Zachodni, Rokosowska, Szczęśliwicka)
  • Tramwajem: możliwy dojazd liniami: 1, 7, 9, 14, 25, 35 (przystanek Wawelska)
  • Metrem: zalecamy przesiadkę do pociągu w kierunku Warszawy Zachodniej na jednej ze stacji: Centrum, dw. Gdański (M1) lub Stadion Narodowy, Młynów (M2)

Warszawa Zachodnia jest także dworcem, na którym zatrzymują się pociągi dalekobieżne.

Informacja dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niewidomych

W przypadku zgłoszeń osób ze szczególnymi potrzebami, prosimy o wskazanie tej informacji podczas rejestracji, postaramy się zapewnić wszelką niezbędną pomoc.

Zorganizowana zostanie pomoc dla osób niewidomych w dotarciu ze stacji Warszawa Zachodnia.

Rejestracja

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Możliwe sposoby rejestracji:

O autorze

Do góry

EltenLink