International Camp On Communication And Computers – młodzi niewidomi mogą wyjechać z nami za granicę – Fundacja Prowadnica

Grafika z tekstem na białym tle: „Wyjazd integracyjny dla młodzieży niewidomej w wieku 16-21 lat. Niżej logo ICC, a białe tło płynnie zamienia się w pejzaż uniwersytetu, jest rzeka i dużo zieleni.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że jako Fundacja Prowadnica wzięliśmy pod swoje skrzydła polską grupę uczestników International Camp On Communication And Computers.

Kilkoro młodych ludzi wraz z przedstawicielem Prowadnicy pojedzie już w tym roku na wyjazd do Czech, żeby poznać ciekawych ludzi i zdobyć nowe umiejętności.

Czym jest ICC?

ICC to międzynarodowy wyjazd dla niewidomej młodzieży od szesnastego do dwudziestego pierwszego roku życia. Odbywa się co roku w różnych krajach Europy, które także same, wraz ze swoimi grupami, biorą udział w obozie. Uczestnicy poprzednich edycji wyjechali choćby do Belgii, Chorwacji czy Wielkiej Brytanii.

ICC jest doskonałym sposobem na poznanie nowoczesnych technologii i rozwiązań dla niewidomych, spędzenia wolnego czasu w kreatywny sposób, a przede wszystkim – zawarcia nowych, cennych kontaktów międzynarodowych.

Na wyjazd kierowane są głównie osoby niewidome dość dobrze komunikujące się w języku angielskim i samodzielne na tyle, by poruszać się z laską i radzić sobie z podstawowymi czynnościami (mycie się, pakowanie, ubieranie).
Nad każdą grupą czuwa przynajmniej jedna (najczęściej dwie, choć zależy to od liczby uczestników w grupie) osoba widząca. W miejscu pobytu znajduje się też wielu wolontariuszy oddelegowanych przez organizatora, którzy pomagają w przemieszczaniu się i innych niezbędnych czynnościach.

Jakie korzyści może dać wyjazd?

  • Wyjazd międzynarodowy.
  • Szansa, a nawet konieczność, rozmawiania w języku angielskim, o ile uczestnik nie chce przebywać tylko wśród innych osób ze swojego kraju.
  • Możliwość poznania podstaw każdego innego języka, którego natywny użytkownik też uczestniczy w ICC.
  • Nawiązanie wielu kontaktów międzynarodowych.
  • Sprawdzenie swojej samodzielności w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach.
  • Wiele warsztatów tematycznych: w poprzednich edycjach uczestnicy mogli poznać podstawy wykonywania czynności dnia codziennego (sprzątanie, gotowanie), nauczyć się, jak dbać o urodę, w tym jak robić makijaż, obsługiwać pakiet Office czy poznać podstawy HTMLa, a także dowiedzieć się czegoś o echolokacji, porozmawiać o międzynarodowych wymianach studenckich i napisać CV.
  • Niezapomniana integracja z innymi uczestnikami z wielu krajów po godzinach warsztatów.
  • Wycieczki w miejscu pobytu.
  • Wiele tzw. „laisure activities”, czyli aktywności poza warsztatami, np. jam sessions, jazda konna, zwiedzanie okolicy itp.

O ICC w tym roku

W tym roku ICC trwa od 17 do 26 sierpnia, a odbywa się w Czechach, w Telcz, na Masaryk University, University Center Telč.

Wstępny koszt uczestnictwa szacowany jest na 1000 PLN, przy czym kwota ta może nieznacznie zmienić się w zależności od sytuacji rynkowej.

Reszta środków zostanie zebrana metodą crowdfundingową (szczegóły wkrótce).

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia, wraz z informacją o poziomie znajomości języka angielskiego, przyjmujemy na adres
polskaicc@gmail.com do 29 kwietnia do 18:00. Liczba miejsc jest w tym roku znacznie ograniczona przez organizatora.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy pisać na polskaicc@gmail.com.

Przydatne linki

Oficjalna strona projektu (w j. angielskim)

Artykuł na wikipedii (w j. angielskim
Fanpage polskiej grupy na Facebooku

Wydarzenie

International Camp On Communication And Computers 2023

Miejsce

Masaryk University, University Center Telč, Telcz, Czechy.

Data

17-26.08.2023.

Sposób zgłoszenia

Wiadomość na adres polskaicc@gmail.com do 29 kwietnia do godz. 18:00.

O autorze

Do góry

EltenLink