Początek – Fundacja Prowadnica

Zdjęcie przedstawia Zarząd Fundacji Prowadnica w trakcie spotkania, na ujęciu członkowie Zarządu siedzą w półkolu, trwa właśnie dyskusja

Witajcie!
Z wielką radością możemy ogłosić, że w zeszły weekend odbyło się pierwsze, oficjalne zebranie zarządu fundacji Prowadnica. Pomysł na jej założenie towarzyszył nam już od dłuższego czasu, od kwietnia tego roku natomiast pomysł ten spodobał się również krajowemu rejestrowi sądowemu. Od tamtego czasu zarówno my, jako zarząd, jak i nasza nieoceniona KR dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza prowadnica rozpoczęła się w dobrym miejscu, a także prowadziła nas w odpowiednim kierunku.

Czym właściwie ta fundacja jest?

Kilka lat temu prezes fundacji – Dawid Pieper – postanowił stworzyć portal społecznościowy, przeznaczony głównie dla osób niewidomych. Portal powstał, a obsługiwać go można zarówno przez stronę internetową, jak i używając specjalnej aplikacji. Baza użytkowników portalu rosła, wraz z nią zaś rosła świadomość, że elten link nie może już funkcjonować jako niewielki projekt jednego człowieka, a musi zyskać osobowość prawną i większe zasoby na swoje działanie. Równocześnie pojawiła się też wiedza o tym, jakie opinie i potrzeby względem przygotowywanych dla niej rozwiązań ma społeczność osób niewidomych.

I właśnie w tym momencie historii wkraczamy MY

Zaczęliśmy więc od początku. Określiliśmy sobie cele, do których chcemy dążyć, powstał statut, logo, a także strona internetowa.
Na stronie mogą państwo nie tylko śledzić aktualności związane z naszą działalnością, ale także dowiedzieć się, kto właściwie tworzy fundację, jak również lepiej zapoznać się z “naszą ofertą”.
Portal portalem, ale na platformie społecznościowej nie kończą się potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. Dlatego postanowiliśmy realizować szereg rozmaitych szkoleń, zarówno dla samych niewidomych, jak i dla ich rodziców, nauczycieli czy pracodawców. Ponieważ sami jesteśmy niewidomi, wiemy, jak dużo spraw może pozostawać niejasnych, jeżeli ktoś po raz pierwszy musi zmierzyć się z niepełnosprawnością, czy to własną, czy kogoś z rodziny lub znajomych. Dlatego postaramy się wszystkie zainteresowane osoby nauczyć, jak sobie radzić z czynnościami dnia codziennego, czy też tak przydatnej w tych czasach umiejętności obsługi komputera. Jeżeli zaś nie będziemy z jakiegoś powodu w stanie sami zapewnić wymaganych szkoleń czy umiejętności, chętnie pomożemy znaleźć zajmujące się tym osoby czy instytucje, wskażemy, gdzie się udać i podpowiemy, o co zapytać.


Pierwsze zebranie za nami. Wiele projektów omówionych, jedne do zrealizowania w bliższej, inne w nieco dalszej przyszłości. My zrobimy wszystko, aby i nasze, i wasze pomysły ujrzały światło dzienne, a w konsekwencji, żeby nam, osobom niewidomym, w przyszłości żyło się wygodniej, bezpieczniej, generalnie lepiej.
Państwa zapraszamy do zainteresowania się naszą ofertą, a także, oczywiście, do osobistego kontaktu. Jeżeli nasze cele są Państwu bliskie, zachęcamy również do wsparcia fundacji. Sami nie zdziałamy wiele, ale, jak pokazały ostatnie lata, sami nie jesteśmy!

O autorze

Do góry

EltenLink