Ogłoszenie o konkursie Właściwe Drzwi, możliwość uzyskania darmowych tabliczek z napisami w alfabecie brajla przez podmioty zarządzające budynkami użyteczności publicznej – Fundacja Prowadnica

Przykładowa tabliczka z informacją w alfabecie brajla, na tabliczce znajdują się punkty tworzące napis "Fundacja Prowadnica"

Szanowni Państwo!
Jest nam niezmiernie miło poinformować o rozpoczęciu konkursu pt. „Właściwe drzwi”, konkretnie zaś jego pierwszej, pilotażowej edycji.
Celem konkursu jest przetestowanie w praktyce możliwości wykonywania tabliczek z napisami w alfabecie brajla – piśmie dla osób niewidomych – z wykorzystaniem wydruku 3D. W jego ramach instytucje zarządzające budynkami użyteczności publicznej mogą ubiegać się o darmowe wykonanie tabliczek z brajlowskim opisem pomieszczeń czy tras, do umieszczenia na drzwiach, przyciskach, barierkach czy w podobnych miejscach.
Bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o konkursie oraz jego regulaminem.


Konkurs „Właściwe Drzwi”, edycja 2021, jest finansowany z funduszu „Nowy Akumulator Społeczny”, współfinansowanego ze środków „Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego” w ramach „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich” na lata 2021-2030.

O autorze

Do góry

EltenLink