Zarząd
Dawid Pieper (Prezes Zarządu)
Założyciel fundacji przez całe życie udowadnia, że brak wzroku nie wyklucza posiadania wielu różnych zainteresowań. Interesuje się fizyką, kosmosem, rakietnictwem… Z drugiej strony, żeby nie pozostawać tylko w naukach ścisłych, Dawid jest miłośnikiem literatury. Śródziemie czy grawitacja przy Dawidzie to tematy zakazane, o ile rozmówcy nie pragną wplątać się w wielogodzinne analizowanie wędrówki Eldarów albo Równania Schrödingera.
Jego główną pasją jest jednak informatyka. Gdy się urodził badania wykazały u niego grupę krwi C++, w wieku lat dziesięciu rozłożył pierwszy komputer, gdy miał ich trzynaście zaczął prace nad portalem, który teraz wspiera ta fundacja, a dwa lata później w polu jego zainteresowań znalazły się sieci neuronowe, mikrokontrolery i zasadniczo wszystko, co da się rozpisać w edytorze szesnastkowym.
e-mail: d.pieper@prowadnica.org
Julita Bartosiak
Ustalmy jedno, fundację nie tylko trzeba założyć, trzeba też ją potem prowadzić. I pilnować, żeby każdy robił to, do czego został stworzony. Julita pamięta o tym zawsze, a gdy wejdzie w swój tryb zadaniowy, nie ma aktywniejszej osoby w dyskusji.
Jeśli chodzi o zainteresowania Julity, są to języki, które studiuje na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. To jej możemy podziękować chociażby za francuskie tłumaczenie eltena, a i język angielski też nie jest jej obcy.
Poza studiami językowymi, Julita ma wiele innych zainteresowań. Zależy jej na tym, aby osoby niewidome były samodzielne nie tylko w szkole lub pracy, ale także w domu. Wiąże się to chociażby z gotowaniem, a Julita gotować lubi. Może wam też wiele powiedzieć o kosmetykach, ich doborze, i ogólnej pielęgnacji, żeby zacytować reklamę, włosów skóry i paznokci.
e-mail: j.bartosiak@prowadnica.org
Maja Sobiech
Od zawsze zainteresowana dźwiękami i muzyką, obecnie podczas nauki realizacji nagrań. Jeżeli fundacji potrzebne jest coś związanego z dźwiękiem,, reklama, muzyka, nagranie ważnego spotkania lub podpowiedź, co przyciszyć, Maja służy pomocą.
Ponieważ całkiem nieźle wychodzi jej opowiadanie o rzeczywistości w słowie pisanym, zdarza jej się pisać nie tylko wpisy o życiu codziennym na blogu, ale także ogłoszenia lub posty fundacyjne. Kto wie, może i te opisy są jej autorstwa?
e-mail: m.sobiech@prowadnica.org
Monika Kaźmierczak
Każdej organizacji potrzeba głosu rozsądku, nawet, jeśli jest on oszczędny w słowach. Monika nie mówi za wiele, za to, gdy już zacznie się odzywać, zawsze ma cenne uwagi, dotyczące nie tylko prowadzenia fundacji, ale i generalnie życia.
Umiejętność tę posiada nie tylko z powodu studiowanej przez siebie psychologii, ale także przez to, że jest oczytana, ma otwarty umysł i chce najpierw ludzi zrozumieć, a potem dopiero oceniać ich poczynania.
e-mail: m.kazmierczak@prowadnica.org
Komisja Rewizyjna
Krystian Kisiel (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej)
Nie każda fundacja może się pochwalić wsparciem od mistrza świata. Główną pasją Krystiana jest sport, a w szczególności showdown[1]. Udało mu się już zostać mistrzem Polski, Europy, świata i okolic i wcale nie wygląda na to, aby wybrana przez niego dyscyplina mu się znudziła. Inne sporty, w których próbował swoich sił to pływanie i goalball[2].
Ponieważ zarówno w sporcie, jak i w innych dziedzinach życia, najważniejszy jest człowiek, Krystian poznaje lepiej ludzkie motywacje, słabości i cechy charakteru, studiując psychologię społeczną.
W wolnym czasie bardzo lubi podróżować, więc na pewno doskonale rozumie niewidomych, którzy walczą o jak największą dostępność przestrzeni publicznej i środków transportu.
Monika Zarczuk-Engelsma
Po wywiady czy artykuły na pewno można zgłosić się do niej. Słowo pisane nie jest jej obce, tak samo z resztą, jak obce języki czy podróże. Nic w tym dziwnego, w końcu aktualnie mieszka, wraz z rodziną, w Belgii.
Przez wiele lat była związana z organizacją pozarządową, która dbała o aktywizację osób niewidomych na rynku pracy. Prywatnie interesuje się podróżami i showdownem.
I w życiu zawodowym, i prywatnym jest osobą miłą, towarzyską, a nasze źródła donoszą, że można na nią liczyć na 132 procent.
1. Gra stworzona dla osób niewidomych, będąca skrzyżowaniem tenisa stołowego i cymbergaja.
2. Gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących, której celem jest zdobywanie punktów poprzez wbijanie goli z użyciem piłki z umieszczonymi w niej dzwonkami.