Konkurs "Właściwe Drzwi", edycja 2021

Fundacja Prowadnica ogłasza konkurs pt. “Właściwe Drzwi”, edycja 2021, finansowany z funduszu “Nowy Akumulator Społeczny”, współfinansowanego ze środków “Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego” w ramach “Funduszu Inicjatyw Obywatelskich” na lata 2021-2030 oraz ze Środków Narodowego Instytutu Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030.

Organizator: Fundacja Prowadnica

Opis

Chcesz, by niewidomi zawsze pukali do właściwych drzwi? Chcesz, by poruszanie się w budynkach, odnajdowanie odpowiednich pomieszczeń czy dojazd windą na właściwe piętro przestały być dla nich problemem? Zgłoś się donaszego konkursu!
Wiedza o tym, przed jakimi drzwiami stoisz, wydaje się trywialna. Wszak wystarczy zerknąć na numer i opis pomieszczenia. Niewidomi niestety nie mogą tego zrobić. Dlatego korzystając z druku 3D, wydrukujemy eksperymentalne tabliczki w alfabecie brajla.
Dzięki tabliczkom umieszczonym na drzwiach niewidomi szybko odnajdą te właściwe. Tabliczki na przyciskach pozwolą im zdecydować, który z nich wcisnąć, a zamocowane na poręczach poinformują ich, dokąd prowadzą schody. Samodzielne poruszanie się jest z pewnością jednym z największych wyzwań, przed którym stają osoby z niepełnosprawnością wzroku, a jednocześnie jedną z najbardziej potrzebnych im umiejętności. Tabliczki z napisami w alfabecie brajla niewątpliwie im je ułatwią, znacznie zwiększając ich samodzielność. Nieopisane drzwi czy tajemnicze przyciski przestaną być przeszkodą dla kogokolwiek, a każdy niewidomy będzie już wiedział, dokąd idzie.

Dla kogo?

W konkursie uczestniczyć mogą osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, prowadzące lub zarządzające budynkami użyteczności publicznej znajdującymi się na terytorium Polski, w szczególności instytucjami administracji publicznej oraz oświaty.

Kiedy?

Zgłoszenie Konkursowe należy wypełnić i przesłać elektronicznie, korzystając z tego formularza, do dnia:

  • W naborze głównym: 12 listopada 2021 r.
  • W naborze dodatkowym: 23 stycznia 2022 r.

Pozostałe informacje

Regulamin konkursu znajduje się Tutaj.

W razie pytań, zapraszamy do Kontaktu.

Wyniki

Wyniki dostępne są Tutaj.

Do góry

EltenLink