Konsultacje dotyczące dostępności oprogramowania i witryn – Fundacja Prowadnica

Od wielu lat posługujemy się różnymi narzędziami informatycznymi, praktycznie na wszystkich dostępnych (i niedostępnych) systemach. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem.

Dobre praktyki dostępności

Spotkamy się z programistami, grafikami czy webmasterami, opowiadając o tym, jakie wymogi powinny spełniać aplikacje i strony Internetowe, aby były czytelne dla osób niewidomych i niedowidzących. Zapoznamy Państwa ze specyfikacją WCAG i doradzimy sposoby jej implementacji.
Opowiemy także o bibliotekach programistycznych, które pozwolą tworzyć dostępne aplikacje desktopowe.
Możemy wyjaśnić i pokazać na przykładach konkretnych kodów źródłowych, jak tworzyć dostępny interfejs użytkownika w takich środowiskach graficznych, jak, między innymi:

  • Windows Forms oraz Windows Project Foundation
  • QT
  • WXWidgets
  • Cocoa
  • Xorg

Opowiemy także o środowiskach niedostępnych i tym, w jaki sposób można obejść te przeszkody z użyciem technologii takich jak Microsoft UI Automation czy poprzez pisanie konkretnych skryptów obsługi dla czytników ekranu.

Opiniowanie dostępności

Zbadamy konkretne rozwiązania, aplikacje czy witryny pod kątem użyteczności dla osób niewidomych i niedowidzących, zgodności z wytycznymi WCAG i pod kątem subiektywnej użyteczności z czytnikiem ekranu.
Wskazane przez Państwa aplikacje możemy testować na systemach Windows, GNU/Linux, MacOS, iOS oraz Android.
Po badaniu przedstawimy pełen raport z ujęciem tego, co należy zmienić, a co zmienić warto. W wypadku pozytywnego wyniku, przedstawimy też potwierdzenie dostępności.

Umówienie konsultacji

W razie pytań lub chęci umówienia się na konsultację zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail:
d.pieper@prowadnica.org

<<<< Powrót do oferty

Do góry

EltenLink