Modele do druku 3d na portalu printables.com – Fundacja Prowadnica

Od samego początku istnienia Prowadnicy działaliśmy zgodnie z zasadami otwartego źródła – zarówno w przypadku pisanego przez nas oprogramowania, jak projektowanych modeli 3d. Wszystkie modele włączane do naszej oferty natychmiast były umieszczane w repozytorium na portalu GitHub.
Była to dobra droga do otwartości, ale daleka od idealnej do powszechności. GitHub jest miejscem współpracy nad oprogramowaniem, jednak rzadko służy dzieleniu się modelami 3d. Dlatego zdecydowaliśmy się także opublikować nasze prace w miejscu dedykowanym drukom 3d – na platformie printables.com.

Można tam w łatwy sposób podejrzeć rendery przestrzenne naszych modeli, a także zapoznać się z naszymi zaleceniami dotyczącymi materiałów i ustawień. Z poziomu tej strony można pobrać kod źródłowy tworzący dany model oraz skompilowany plik.
Warto dodać, że portal printables.com integruje się z wieloma narzędziami do cięcia druków 3d, umożliwiając import modelu bezpośrednio do wspieranych drukarek 3d.

Mamy nadzieję, że pozwoli to jeszcze bardziej spopularyzować wykorzystanie technologii druku przestrzennego w służbie osobom niewidomym.
A jednocześnie przypominamy, że osoby nieposiadające drukarki 3d mogą wszystkie modele nabyć w naszym sklepie.

Nasze modele umieszczone na portalu printables.com można odnaleźć tutaj.
Oczywiście repozytoria na GitHubie nie są porzucane, modele będą trafiać w obydwa miejsca.

O autorze

Do góry

EltenLink