Zaprezentowaliśmy się podczas konferencji na Uniwersytecie w Oxfordzie – Fundacja Prowadnica

Dawid, Julita i Magda z plakietkami wystawców na szyi stoją na tle sali, w której odbyło się wydarzenie.

E3D, Brytyjski lider branży produkcji części do drukarek 3D, pozostaje jednym z najważniejszych sponsorów naszej organizacji, nie tylko wspierając nas rzeczowo, ale też aktywnie interesując się naszą działalnością i utrzymując z nami stały kontakt. Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy od tej firmy zaproszenie na The Sanjay Mortimer Rep-Rap Festival (SMRRF) – największe wydarzenie branży druku 3D w Wielkiej Brytanii, odbywające się 2 i 3 grudnia na uniwersytecie w Oxfordzie.
Zaszczytem było dla nas znaleźć się wśród czołowych organizacji światowej branży druku 3d takich jak Prusa Research, Voron Design czy Duet3D, gdzie opowiadaliśmy o tym, jak druk 3D może pomagać osobom niewidomym, pokazując nasze dotychczasowe prace i snując dalsze plany.
Wydarzenie to było również dla nas okazją do zapoznania się z pracami innych firm, w tym z najnowszymi drukarkami 3D i częściami do nich, jak również z setkami pomysłów na zastosowanie druku 3d w najróżniejszych dziedzinach życia. Ale SMRRF to nie tylko drukarki 3D, to przede wszystkim międzynarodowa społeczność. Nawiązaliśmy kontakt z dziesiątkami projektantów i wizjonerów oraz ze specjalistami pracującymi z osobami niewidomymi zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i innych krajach. Była to dla nas okazja do zawarcia wielu cennych znajomości i wymiany doświadczeń, a z wieloma osobami już po wydarzeniu wymieniliśmy liczne maile.
Dziękujemy firmie E3D za zaproszenie. Dziękujemy też Wszystkim wolontariuszom pomagającym nam w przygotowaniach, w tym za przygotowanie wszystkich materiałów graficznych: plakatu, ulotek, wizytówek, dzięki którym mogliśmy godnie reprezentować Polskę. Szczególne podziękowania składamy Magdzie, która wraz z Dawidem i Julitą poleciała, by służyć na miejscu pomocą. Wdzięczni jesteśmy też osobom, które powitały nas w Londynie po konferencji.

Galeria

O autorze

Do góry

EltenLink