Komunikat o rezygnacji Mai Sobiech z funkcji Członka Zarządu Fundacji Prowadnica – Fundacja Prowadnica

W pokoju cztery osoby stoją wokół stołu z drukarką 3D (Hanią.) Z tyłu Julita i Dawid, który z lekkim uśmiechem patrzy w stronę obiektywu; z przodu uśmiechnięte Monika i Maja. Monika opiera rękę na stole, Maja dotyka ekranu drukarki. Wszyscy ubrani są w swetry: Dawid i Julita w niebieskie, Maja w ciemny, a Monika różowy.

Drodzy przyjaciele,
Powiedzenie głosi, że „z nowym rokiem nowym krokiem”. Cóż, nasz krok na pewno jest spory i… trochę chwiejny.
Zdjęcie, które widzicie, zrobiliśmy w czasie wspólnie spędzanego, świetnego Sylwestra. Jednocześnie jest ono ostatnim, na którym zobaczycie Zarząd Fundacji Prowadnica z Mają Sobiech jako jego Członkinią.
Informujemy, że z dniem 30 stycznia 2024 R. Maja Sobiech przestała bowiem stanowić jego część.

To były dwa dobre, wspólnie spędzone lata. Niemniej jednak z początkiem roku Maja podjęła decyzję, że chce skupić się na sobie i swoim zdrowiu, a w przyszłości realizować się w innych zadaniach i to im pragnie poświęcić całą uwagę.
Za nami wiele bolesnych rozmów i nieprzespanych nocy, a przed nami – równie wiele trudnych do podjęcia decyzji.
Mnóstwo nowych inicjatyw czeka niezrealizowanych, a do sklepu powinny już trafić kolejne modele, ale my musimy, dosłownie i w przenośni, poukładać świat na nowo. Nauczyć się funkcjonować jako Zarząd trzyosobowy, a nie – czteroosobowy, jak dotychczas (już nie mówiąc o tonie papierologii, jaka wiąże się z wystąpieniem Członka Zarządu).
Z tego miejsca pragniemy jednak zadeklarować Wam, że dołożymy wszelkich starań, aby Fundacja Prowadnica, choć już nie taka sama, nadal niosła ten sam, co dotychczas, przekaz. Zapewniamy, że jej serce i myśl przewodnia pozostaje niezmienna.
Wiemy, że wielu z Was obawiało się, że w pewnym momencie zostawimy to dzieło, żeby zająć się czymś innym. Maja dokonała pewnego wyboru; wyboru, który my także musimy przyjąć do wiadomości. Pozostała trójka deklaruje jednak, że nie ma zamiaru zejść z obranej drogi. W następnych miesiącach nadal będą miały miejsce różne wydarzenia, a nasze modele będą cieszyć kolejnych niewidomych. Dajcie nam jednak trochę czasu na poukładanie pewnych spraw.
Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja może wpłynąć na wasze zaufanie do nas, jak napisaliśmy powyżej, będziemy jednak nadal sumiennie na nie pracować.

Mai życzymy powodzenia na nowej drodze życia.

O autorze

Do góry

EltenLink